Text odkazu na úvodní stránku

Elektrický systém proti holubům

V případě požadavku chránit velké plochy a to zejména atiky střech, velké římsy,nebo pouze náletovou hranu na střešní atice je instalace elektrického systému JAKEŠ to nejvhodnější řešení.Při instalaci nad 100bm je elektrický systém dokonce levnější varianta než použití hrotového systému.
Montáž elektického systému JAKEŠ je velice snadná.Nejprve se nalepí na chráněnou plochu ve vzdálenosti cca 35 cm od sebe distanční podložka ( isolátor ).Podložka je vyrobena z Makrolonu Fa.Bayer. Do podložek se připnou vodící tyčky z nerezové oceli o průměru 2 mm. Napojení vodících tyček se provádí pomocí nerezových pérek.
Po celkové instalaci se připojí k vodícím tyčkám přívodní kabely od pulsního generátoru.Generátor je nápájen 220 V a měl by být umístěn buď uvnitř budovy,nebo ve vodovzdorné elektrokrabici. Elektrickým systémem pulsně prochází do 1000 V při 16mA.To znamená,že je trvale znemožněno holubům usedat na chráněná místa aniž by došlo k jejich poranění.Spotřeba elektrického systému je pouze 5W.

Ochrana náletové hrany Ochrana náletové hrany
Venkovní instalace generátoru Venkovní instalace generátoru
Spojení vodičů nerezovými pérky Spojení vodičů nerezovými pérky
Vykrytí celé římsy Vykrytí celé římsy